PortaZ

Jakim sposobem zacząć przygodę z tuningiem?

Zwiększenie mocy i właściwości jezdnych pojazdu to częste oczekiwania zapalonych entuzjastów. Z pomocą ku temu nadchodzi chiptuning, a efekty tej modyfikacji będą zauważalne nie jedynie na wykresie z hamowni, jakkolwiek też w czasie jazdy pojazdem, który da konsumentowi oryginalne możliwości.

Do jakiej mocy wolno podnieść parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niesłychanie znaczące, nie wiąże się to jednak z rozsądkiem. Choć mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma okazję ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja pozostała przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy spowodować aktualną wydajność oraz sprawność silnika. Jeżeli są jakiekolwiek usterki, trzeba je wykreślić, po czym ponownie uczynić wydajność pojazdu na hamowni. Fachowy ekspert powinien dopiero teraz przejść do rzeczy i precyzyjnie zwiększyć moc silnika w taki sposób, by nie był on nadmiernie przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bezustannie jest nazbyt niska?

Jeśli użytkownikowi nie starczy zwiększenie mocy pojazdu na poziomie około 5-10%, ma obowiązek wprowadzić inne dodatkowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wówczas możliwości pracy napędu będą wyższe. Toteż profesjonalista będzie mógł podnieść moc silnika jeszcze znacznie bardziej. Trzeba jednakże nie zapominać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść również jego wyhamowywanie. Stąd, jeżeli użytkownik chce o wiele podwyższyć jego moc, musi liczyć się również z dodatkowymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków lub również klocków.
Co zapewnia chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to większa dynamika i poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje pokaźniejsze bezpieczeństwo choćby w czasie wyprzedzania, które to trzeba zrealizować jak najszybciej. Pomocnym pozytywem tej modyfikacji jest także szansę rozerwania się na torze oraz sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl